Triplekss.

Triplekss (no latīņu triplex – trīskāršs) ir daudzslāņu stikls, kas sastāv no diviem vai vairākiem organiskā vai silikāta stikla slāņiem, kas salīmēti savā starpā ar speciālu polimēra plēvi, kura sitiena gadījumā notur stikla lauskas. Tas parasti tiek gatavots, presējot to karsēšanas procesā.

Tripleksa stikls tiek izmantots transportlīdzekļu (automašīnu, dzelzceļa ritošā sastāva, lidmašīnu, kuģu u.t.t.) logiem un iluminatoriem, dažādu logu un ēku fasāžu iestiklošanai, kā arī bruņojumā.

Pastāv speciāli tripleksa stikli: trokšņus slāpējoši, ar strāvu apsildāmi, krāsaini, spoguļstikli u.tml. Kvalitatīvu tripleksa stiklu no viltojuma atšķirt var pēc malu formas – rūpnīcā ražotam stiklam ir rūpīgi apstrādāta šķautne, kā arī ļoti precīzi ieturēti izmēri.

 

Tripleksa izstrādājumu kvalitāte.

Gatavs tripleksa stikls tiek pakļauts dažādiem testiem un pārbaudēm, piemēram, stikla pretošanās triecienam, caursišanai, gaismai (radiācijai), mitrumam un karstumam, karsēšanai, siltuma triecienam spējas, noturības un saplīšanas lauskās pārbaudei.

Tripleksa salīmējuma kvalitāti nosaka līmes (plēves) un virsmas sagatavotības kvalitāte. Virsmas kvalitāti nosaka adhēzijas pakāpe. Ja virsma nav vienmērīgi notīrīta, pastāv pūslīšu un nenoturīga salīmējuma zonu veidošanās iespēja.

Tripleks

Mobilā tālruņa numurs izziņam
(darba dienās, darba laika):

(+371) 27 525 751