Par stiklu.

Stikls ir sastindzis šķidrums. Tā ir amorfa viela, kurai cietā agregātstāvoklī (kā cietķermenim) nepiemīt kristāliskas vielas īpašības. Galvenie stikla komponenti ir: kvarca smiltis (69-74%), soda (12-16%), kaļķakmens un dolomīts (5-12%) un procentuāli neliels citu komponentu piemaisījums. Bez pamatizejvielām var tikt pievienoti dažādi papildkomponenti, piemēram, stikla nokrāsošanas vēlamajā krāsā vai citu stikla īpašību izmainīšanas nolūkā.

Stikls ir neorganiska izotopa viela, materiāls, kas pazīstams un izmantots kopš seniem laikiem. Dabiskā formā tas pastāv kā minerāls (orbidiāns – vulkāniskais stikls), taču praksē visbiežāk – kā stikla ražošanas, kas ir viena no senākajām tehnoloģijām materiālajā kultūrā, produkts. Stikla modifikāciju skaits ir milzīgs, pastāv ļoti daudz dažādu utilitāru iespēju, ko nodrošina konkrētā stikla sastāvs, struktūra, ķīmiskās un fiziskās īpašības.

 

Darbu veidi.

Dekoratīvie stikla paneļi kupe skapjiem un mēbelēm. Spoguļi. Stikls un tā apstrāde, slīpēšana, urbšana, pretuzlaušanas stikli, dekoratīvie stikli, matētais stikls, molekulārā salīmēšana. Rūdītais stikls. Ierobīšana un rūdīšana. Virtuves priekšplātņu, dekoratīvu stikla panno izgatavošana un montāža. Izstrādājumi no stikla. Triplekss un tā apstrāde. Stikla dizains.

Stikli

Mobilā tālruņa numurs izziņam
(darba dienās, darba laika):

(+371) 27 525 751